Skip to main content

АНТИБІОТИКИ ЗА Е-РЕЦЕПТОМ

З 1 серпня 2022 року українці зможуть отримати електронний рецепт на антибіотики, – повідомляє МОЗ України. Це перший крок у боротьбі з антибіотикорезистентністю, спричиненою нераціональним використанням антибіотиків без призначення.

Звертаємо увагу, що атечна мережа не відпускатиме антибіотики у вільному продажу, а лише  на підставі е-рецепту та роздрукованого до нього Інформаційного листа чи паперового рецепту встановленої форми.

Самолікування антибіотиками і їх безконтрольний прийом викликає стійкість бактерій до дії ліків. Через це багато інфекційних хвороб, які нині піддаються лікуванню, можуть стати небезпечними. Саме тому в Україні, як і в багатьох інших країнах, антибіотики відпускаються лише за рецептом лікаря.

❓Як отримати рецепт на антибіотик?
🔷 Рецепт на антибіотики виписує той лікар, який призначає лікування. Це стосується як лікарів комунальних, так і приватних медзакладів.
🔷Рецепт виписують не на торгову назву антибіотика, а на діючу речовину. Лікар вкаже лікарську форму та дозування. Також лікар надрукує інформаційну довідку до е-рецепта зі способом застосування та тривалістю прийому антибіотика. Ця довідка має бути затверджена підписом та печаткою лікаря.
🔷 Якщо пацієнт лікується в стаціонарі, то всі препарати, в тому числі антибіотики, з Національного переліку основних лікарських засобів та згідно з галузевими стандартами він отримує безоплатно та без рецепта.
Лише у виняткових випадках лікар може виписати рецепт на антибіотик, якого немає в Нацпереліку. Тоді цей антибіотик потрібно придбати в аптеці. Виписування ж рецепта на антибіотики з Нацпереліку буде порушенням умов договору з НСЗУ.
🔷 Рецепт на антибіотики діє впродовж 30 днів. Придбати антибіотик можна у будь-якій аптеці. Для цього достатньо показати фармацевту інформаційну довідку або паперовий рецепт. Працівник аптеки запропонує наявні торгові назви антибіотиків з діючою речовиною, вказану у рецепті. Після погашення рецепта фармацевт поставить на документі позначку “Відпущено” та поверне її пацієнту. Зберігати паперові довідки та рецепти не потрібно.
🔷 На час перехіодного періоду – до кінця року – антибіотики відпускатимуться як за електронними, так і за паперовими рецептами.
🔷 Водночас, зважаючи на збройну військову агресію, на тимчасово окупованих територіях та у зоні ведення бойових дій – відпуск антибіотиків здійснюватиметься без рецепта лікаря.

Детальніше – на сайті МОЗ України