Skip to main content

ЕЛЕКТРОННІ РЕЦЕПТИ

Електронний рецепт, запроваджений у квітні 2019 року, є цифровим аналогом рецептів на паперових бланках. Цей документ виписується лікарями через електронну систему охорони здоров’я України й дозволяє пацієнтам отримувати ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки».

В електронному рецепті містяться відомості про лікаря, який його виписав, активну речовину, призначену пацієнтові, завіряється цей документ електронним підписом.

На мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт :  ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Отримавши електронний рецепт, пацієнт може звернутися до будь-якої аптеки, що бере участь у програмі «Доступні ліки», називає працівнику аптеки номер рецепті. Пацієнтові пропонують лікарські засоби, що є в наявності та входять до реєстру програми «Доступні ліки».

Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження, після чого отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може звернутися до іншої аптечної установи.

Зверніть увагу!  За електронним рецептом на “Доступні ліки” не завжди потрібно йти до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію. Е-рецепт можна отримати по телефону. Але – у разі наявності хронічного чи затяжного захворювання, або необхідності продовження лікування за попередньо встановленим діагнозом та схемою лікування. Яким чином можна отримати е-рецепт по телефону – у цій інфографіці:


ДО ЯКИХ ЛІКАРІВ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ БЕЗ ЕЛЕКТРОННОГО НАПРАВЛЕННЯ. 29.03.2024

ЯК ПАЦІЄНТУ БЕЗ МОБІЛЬНОГО ОТРИМАТИ Е-РЕЦЕПТ НА «ДОСТУПНІ ЛІКИ». 04.05.2023

РЕЦЕПТУРНІ ЛІКИ – ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ЛІКАРЯ. 30.03.2023

ЩО ТАКЕ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЦЕПТ ТА ДЛЯ ЯКИХ ЛІКІВ ВІН ПОТБРІБНИЙ? 25.02.2023