Skip to main content

ОНЛАЙН-СУРДОПЕРЕКЛАД

З 2020 року в медустановах Харкова впроваджена послуга онлйн-сурдоперекладу для пацієнтів з вадами слуху.

У реєстратурах медзакладів використовуються наявні планшети зі спеціальним програмним забезпеченням,  яке підтримує зв’язок зі службою жестової мови. Цей сервіс дозволяє реєстраторам вільно спілкуватися з пацієнтами, які мають вади слуху, при проведенні їх запису на лікарські прийоми,  наданню їм необхідної інформації.

Під час лікарських прийомів також використовується онлайн-сурдопереклад, що сприяє кращій комунікації між лікарем та пацієнтом і у кінцевому результаті дає змогу більш якісно надати медичну допомогу.

Послуга онлайн-сурдоперекладу досить актуальна й надає зручностей людям з вадами слуху, адже до  її впровадження їм доводилося звертатися до медзакладів зі своїм перекладачем або телефонувати до рідних, які у телефонному режимі спілкувалися з медпрацівниками, відтепер відвідання лікарів стали простішими й доступнішими.

Віднедавна на сайтах медзакладів стала доступною послуга «Почуй мене» (звернення жестовою мовою). Вибравши цей веб-віджет та скориставшись ним, людина, яка не може сама зателефонувати, отримує можливість зв’язатися з реєстратором та записатися на прийом без відвідання реєстратури. Її помічником стає сурдоперекладач, який надає цю послугу по відеозв’яку. При використанні послуги необхідно пройти верифікацію.