Skip to main content

ВАШЕ ЗДОРОВ‘Я ВАЖЛИВЕ! ЯК ЙОГО ПОКРАЩИТИ?

Головним лейтмотивом Всесвітнього дня здоров’я, який проводиться у квітні, було нагадування про те, що здоров‘я кожного з нас – важливе! Хвороби можуть застати зненацька та завадити бути активними на роботі, допомагати відбудовувати країну або захищати її.

Нам часто здається, що піклуватися про здоров’я не на часі. Особливо це відчувається під час повномасштабного вторгнення росії, коли все навколо здається не важливим. Такі відмовки як: “Зараз війна, вже потім зроблю щеплення”, “У мене багато роботи, немає часу пройти скринінг”, “Мені вже 60 років, немає чого ходити до лікарів”, — можуть зупиняти кожного з нас щоденно піклуватися про себе або своїх рідних.

Які кроки важливо зробити кожному, щоб покращити своє здоров’я?

Запишіться до сімейного лікаря на профілактичний огляд та попіклуйтеся про проходження усіх важливих скринінгів. (http://bit.ly/43bjJSe).

Перевірте, чи у вас та ваших дітей є всі профілактичні щеплення та отримайте бустерну дозу вакцини від COVID-19. (https://bit.ly/3DaxHIC).

Кидайте курити та захищайте своє право бездимне середовище. Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить організму незалежно від дози. На сайті ЦГЗ: https://nosmoking.phc.org.ua/ ви можете подати скаргу про порушення антитютюнового законодавства.

Не вживайте алкоголь.

Приділяйте час фізичній активності.

Почніть використовувати тарілку здорового харчування для формування щоденного меню. Споживайте достатню кількість фруктів та овочів на день, не перебільшуйте норму 5 г солі та 50 г цукру (дорослим) на день, вживайте достатню кількість рідини. (Тарілка здорового харчування: (http://bit.ly/3Grx7YK).

Кохайтеся, але не забувайте про безпеку (http://bit.ly/3nVVUxo).

Кожен з нас робить щоденно важливу роботу для України. Тож, залишаймося ефективними та здоровими, адже наша обачність і турбота про себе здатна врятувати життя.

Докладніше: http://bit.ly/3KDoexE

 Джерело: Центр громадського здоров’я України