Skip to main content

ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ (ЦПМД) КНП “МІСЬКА ЛІКАРНЯ №3” ХМР

Місце розташування: кабінети №№63, 64, 65, 66, 77, 80, 81 (III поверх)

Центр первинної медичної допомоги КНП «Міська лікарня №3» ХМР створений у 2018 році на виконання рішення Харківської міської ради у відповідності до наказу МОЗ України від 29.07.2016 року №801  «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи». 

Цей структурний підрозділ медзакладу очолює завідувачка ЦПМД БАРБАШОВА Вікторія Олександрівна, лікар-терапевт з 24-річним стажем, яка має вищу кваліфікаційну категорія за спеціальністю “терапія” та лікар-спеціаліст за категорією “Організація і управління охороною здоров’я”.

До структури Центру входить амбулаторія сімейної медицини, яка знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Доватора, 7.

У штаті Центру первинної медичної допомоги 10 лікарів-терапевтів та 3 лікаря загальної практики-сімейної медицини.

Переглянути сторінку сайту ЛІКАРІ ЦЕНТРУ ПМД

Cтаном на січень 2022 року лікарями ЦПМД укладено з пацієнтами близько 30 тисяч декларацій на надання первинної медичної допомоги.

Законодавче регулювання

Відповідно до частини четвертої статті 35¹ Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров ‘я» пацієнт має право обирати лікаря, який надає первинну медичну допомогу, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форма декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.03.2018 № 503.

Пацієнт має право обрати лікаря, який надає первинну медичну допомогу, за умови, що кількість пацієнтів, які вже обрали такого лікаря, не перевищує оптимальний обсяг практики первинної медичної допомоги.

Визначитися з особою лікаря можна за рекомендацією рідних, знайомих, колег, які вже уклали декларації з сімейним лікарем та отримали позитивний досвід надання відповідної медичної допомоги, або звернутися безпосередньо до закладу первинної медичної допомоги й одержати детальну інформацію про кваліфікацію, стаж роботи та інші необхідні дані про лікаря, з яким можна підписати декларацію.

Також на вебсторінці Національної служби здоров’я України можна переглянути Електронну карту місць надання первинної медичної допомоги.

Водночас немає значення де зареєстроване місце проживання людини, оскільки кожен має право вільно обрати собі лікаря незалежно від територіального розташування медичного закладу.

Сімейний лікар – це лікар широкого спектру, який володіє знаннями з різних областей медицини. Він контролює здоров’я всієї родини, направляє на обстеження і призначає лікування. Крім того, є своєрідним менеджером для пацієнтів, тобто координує до якого фахівця їм звернутися при виникненні різних симптомів.

У період світової пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, надзвичайно актуальним є питання ефективного лікування та вибору лікаря для надання кваліфікованої первинної медичної допомоги.

Перелік безоплатних послуг у сімейного лікаря для пацієнта з декларацією

Пацієнти з декларацією можуть розраховувати отримати у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра наступний обсяг безоплатних медичних послуг:

➡ динамічне спостереження за станом здоров’я, у тому числі – із діагностованими хронічними захворюваннями;

➡ діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних станів;

➡ вакцинацію дітей і дорослих за Національним календарем щеплень;

➡ направлення до вузьких спеціалістів;

➡ електронні рецепти на «Доступні ліки» та інсулін – за наявності складеного ендокринологом плану лікування пацієнта;

➡ аналізи: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, вимірювання рівня глюкози та холестерину.
(за необхідності лікар створить направлення на інші аналізи чи обстеження; пацієнт також отримає їх безоплатно, але в межах іншого медичного пакету);

➡ вимірювання тиску, ваги, зросту, окружності талії, електрокардіограму;

➡ швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, коронавірусну хворобу.

Детальний перелік медичних послуг – у розділі сайту ПЕРВИННА МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Також відповідно до Стандарту медичної допомоги “Коронавірусна хвороба” пацієнти із легкою та середньої тяжкості формами захворювання на COVID-19, які не мають показань до госпіталізації, лікуються в амбулаторних умовах під наглядом свого сімейного лікаря. Більше інформації у розділі сайту COVID-19. ВАКЦИНАЦІЯ

Термін дії декларації на надання первинної медичної допомоги

Декларації, укладені після 23 березня 2018 року, не мають терміну дії.

Якщо пацієнт вирішив змінити лікаря й уклав декларацію з іншим фахівцем, попередня декларація анулюється автоматично. Також автоматично анулюється декларація із педіатром, коли пацієнту виповнюється 18 років. У такому випадку при досягненні повноліття пацієнт має укласти декларацію з новим фахівцем – сімейним лікарем або терапевтом.

Декларація автоматично припиняє дію, якщо припинив діяти медичний заклад, в якому працює лікар (або призупинено ФОП), у разі смерті лікаря або пацієнта та якщо лікар припинив трудові відносини із закладом, в якому укладена декларація.

Якщо декларація була укладена до 23 березня 2018 року, вона мала термін дії до 1 січня 2020 року. Пацієнтам, які уклали декларацію до цієї дати, потрібно укласти нову, якщо вони досі цього не зробили.

Чи можна змінити номер телефону пацієнта в декларації?

Які ліки можна отримати безоплатно пацієнту з хронічними захворюваннями за електронним рецептом від сімейного лікаря 

Сімейний лікар може виписати електронний рецепт на препарати при  серцево-судинних захворюваннях, діабеті ІІ типу та бронхіальній астмі у рамках програми “Доступні ліки”. Також сімейний лікар має право виписувати рецепт на ліки від нецукрового діабету та інсуліни, якщо пацієнт раніше звертався до ендокринолога і той вже склав для нього план лікування.

Такі ліки доступні для пацієнтів безоплатно або з невеликою доплатою в рамках програми реімбурсації. Посилання на актуальний перелік ліків, що можна отримати за електронним рецептом безоплатно або з невеликою доплатою, є на сайті НСЗУ.

Переглянути детальну інформацію на сайті:

ГРАФІК РОБОТИ ЛІКАРІВ ЦПМД

ДОСТУПНІ ЛІКИ

МАРШРУТ ПАЦІЄНТА З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ ДО ПРЕПАРАТІВ ІНСУЛІНУ

ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ЛІКАРНІ
(онлайн-запис на прийом, Е-направлення, Е-рецепти, Е-лікарняні, відеоконсультації, онлайн-сурдопереклад)